Engleski drugoligaš Preston North End priredio je najveće iznenađenje u Liga kupu eliminacijom prvoligaša Fulhama. Utakmica osmine finala odlučena je tek 34. jedanaestercem, a Preston je pobijedio rezultatom 16:15. Ovaj ishod postavio je rekord u 64-godišnjoj historiji ovog takmičenja.

Susret je završen 1:1 nakon regularnog vremena; Ryan Ledson doveo je Preston u vodstvo u 35. minuti, dok je Reiss Nelson izjednačio u 61. minuti.

Nakon što su igrači izveli 32 udarca s bijele tačke, Timothy Castagne promašio je za Fulham, dok je Ledson bio precizan, što je Prestone odvelo u četvrti krug takmičenja.

Trener Prestona, Paul Heckingbottom, izjavio je za Guardian: “Kako su se rezultati kretali osam-osam, devet-devet, postajao sam sve odlučniji da ćemo pobijediti, s obzirom na trud i predanost koje smo uložili da dođemo do jedanaesteraca.” Dodao je da ovakvo izvođenje penala još nije doživio i da je atmosfera bila odlična.