U današnjem susretu juniorske Lige prvaka, Bayer Leverkusen je na svom terenu pobijedio AC Milan rezultatom 3:1.

Bosanskohercegovački omladinski reprezentativac Kerim Alajbegović bio je jedan od ključnih igrača, postigavši pogodak za 2:0 u 39. minuti, na asistenciju Raterinka.

Prethodno je Onyeka doveo domaćina u vodstvo, dok je Milan smanjio rezultat u 71. minuti preko Bonomija, no nisu uspjeli izjednačiti unatoč većem posjedu lopte u drugom poluvremenu.

Video pogledajte OVDJE

Čitajte vijesti bez reklama – našu mobilnu aplikaciju za Android možete preuzeti OVDJE.

Bayer je u produžetku postigao treći gol nakon brze kontre, čime su potvrdili pobjedu. Alajbegović je odigrao 80 minuta i dokazao svoj veliki potencijal, iako nije pozvan za naredne utakmice U-21 reprezentacije BiH.

Ovaj 17-godišnjak je nedavno debitirao za mladu reprezentaciju s dva nastupa. Za Milan je prvo poluvrijeme igrao Maximilian Ibrahimović, sin legendarnog Zlatana Ibrahimovića.