Nogometaši Zrinjskog večeras su na domaćem terenu ostvarili minimalnu pobjedu od 1:0 protiv Posušja u posljednjoj utakmici 5. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je ovom pobjedom zadržao stopostotni učinak nakon dvije odigrane utakmice u prvenstvu, dok je Posušje doživjelo svoj prvi poraz ove sezone.

Ono što je obilježilo ovu utakmicu bio je značajan propust Posušja u vezi s pravilom o U-21 igračima. Naime, svaka ekipa mora imati na terenu barem jednog igrača mlađeg od 21 godine u svakom trenutku igre.

U 56. minuti, jedini U-21 igrač Posušja, Vinko Rozić, napustio je teren, a njegov zamjenik, Leonard Petrović, ušao je u igru tek tri minute kasnije.

Ovaj propust mogao bi dovesti do toga da utakmica bude registrirana službenim rezultatom 3:0 u korist Zrinjskog.

Sada ostaje da se vidi hoće li disciplinske mjere biti poduzete protiv Posušja zbog ovog prekršaja.