U prvom kolu nove sezone SuperSport HNL-a Hajduk je teškom mukom pobijedio Slaven Belupo rezultatom 2:1. Marko Livaja je postigao gol iz penala u 18. minuti, a Sanyang Bamba povisio na 2:0 u 37. minuti.

Matej Šakota smanjio je na 2:1 za Slaven u nadoknadi prvog poluvremena. Trener Slavena Ivan Radeljić kritizirao je suđenje, tvrdeći da je penal za Hajduk bio neosnovan i da je sudac prekinuo akciju koja je završila autogolom Dominika Prpića.

Sudačka komisija priznaje da je gol Slavenu neopravdano poništen, ali smatra da je penal bio ispravan. Sudac Zdenko Lovrić nije delegiran za drugo kolo, što je izazvalo veliku pažnju u domaćem nogometu.

Robert Markulin, predsjednik Slaven Belupa, koji je prošle sezone podržao suce, izrazio je nezadovoljstvo. Smatra da je neprihvatljivo da klubovi troše vrijeme i novac zbog loših odluka sudaca. Markulin vjeruje da svi klubovi trebaju imati jednak tretman i pravedno suđenje.

Pritom ističe da odluke ne bi trebale ovisiti o velikim klubovima. Ako se ne promijeni sustav, smatra da bi prvenstvo trebali igrati samo Dinamo i Hajduk.

Svi klubovi, bez obzira na veličinu, trebaju imati jednak tretman, a suđenje bi trebalo biti pošteno za sve.

“Svi kažu da žele zanimljivo prvenstvo. Ako zaista to želimo, trebamo imati i pravedno suđenje za sve ekipe. Ako tako ne može, onda neka prvenstvo igraju samo Dinamo i Hajduk, a mi svi ostali neko drugo prvenstvo.”