U okviru prvog kola grupe B Evropskog fudbalskog prvenstva večeras su u Dortmundu na Signal Iduna Parku snage odmjerile selekcije Albanije i Italije. Italijani su slavili pobjedu nakon preokreta rezultatom 2-1.

Albanija je već u 22. sekundi stigla do prednosti nakon greške iz auta fudbalera Italije. Bajrami je iskoristio grešku i režirao najbrži pogodak na Evropskim prvenstvima u historiji ovog takmičenja.

Ipak, favorizovanim Italijanima trebalo je 15. minuta da preokrenu rezultat. U 11. minti Bastoni je sjajno skočio nakon asistencije Pellegrinija i pogodio mrežu Strakoshe za 1-1, a samo pet minuta kasnije Barella je odličnim udarcem sa distance u potpunosti preokrenuo rezultat.

Italija je bila konkretniji rival i u nastavku utakmice, ali rezultat se nije mijenjao.

Podsjetimo, ranije danas je selekcija Španije savladala Hrvatsku rezultatom 3-0, pa u ovoj grupi po tri boda imaju Italija i Španija, dok su bez bodova Hrvatska i Albanija.