Fudbaleri Reala iz Madrida u meču 3. kola prvenstva Španije remizirali su na gostovanju kod Las Palmasa rezultatom 1:1.

Poveli su domaći u 5. minuti preko Alberta Moleira, a izjednačio je Vinisijus Džunior iz jedanaesterca u 69. minuti.

Real iz tri meča ima svega pet bodova, dok je Las Palmas na dva.

Trener Reala iz Madrada Karlo Anćeloti kritikovao je svoje igrače, a posebno veznjake, zbog sporog protoka lopte i velikog razmaka među linijama.

– Moramo brzo pronaći rješenja da se poboljšamo. Mučimo se i nemamo stabilnost. Teže nam je nego što smo očekivali. Jedino dobro je što znamo što moramo popraviti. Spori smo, nedovoljno se krećemo. Problem koji imamo je vrlo jasan, sad moram pronaći rješenje.

U sredini nismo kompaktni, naše linije su previše udaljene. Napad nam je dobro postavljen, ali dok lopta dođe do naše prednje linije, protivnici su već dobro postavljeni. Nije problem u mentalitetu. Ne nedostaje nam karaktera ni volje. Sad nam ne ide dobro i ne smijemo dozvoliti da se to nastavi – istakao je Anćeloti, prenosi Avaz.