Argentina je osvojila Copa Americu pobijedivši Kolumbiju 1:0 u finalu nakon produžetaka.

Jedini pogodak postigao je Lautaro Martinez u 112. minuti. Finale je obilježio kaos prije početka, zbog čega je utakmica kasnila gotovo sat i pol. Velik broj navijača bez ulaznica probio se na Hard Rock stadion u Miamiju.

Kolumbija je dominirala u prvom poluvremenu, stvarajući bolje prilike. U drugom poluvremenu, Argentina se probudila, ali nijedna momčad nije uspjela postići pogodak u regularnom vremenu.

Lionel Messi je morao napustiti igru zbog ozljede gležnja u 66. minuti. Pobjednički gol postigao je Martinez nakon brze akcije.

Rodrigo De Paul je oteo loptu na sredini terena. Giovani Lo Celso je preciznim dodavanjem pronašao Martineza samog pred golmanom Vargasa.

Martinez je ostao smiren i postigao gol. Argentina je tako osvojila svoj 16. naslov Copa Americe. Postala je apsolutni rekorder s najviše osvojenih naslova.

Prije ovog turnira, Argentina je dijelila vrh ljestvice s Urugvajem s po 15 naslova.

Argentina je, kao aktualni svjetski prvak, osvojila Copa Americu i prije tri godine.