Fudbaleri Arsenala gostovali su Tottenhamu u velikom derbiju 35. kola engleskog Premiershipa i upisali zlata vrijednu pobjedu rezultatom 2-3.

Arsenal je do prednosti došao u 15. minuti utakmice autogolom Hojbjerga, a u 27. minuti prednost je udvostručena. Nakon asistencije Havertza, mrežu Tottenhama pogodio je Saka. Nije ni tu bio kraj mukama Tottenhama u prvom poluvremenu.

Igrala se 38. minuta kada je Havertz ovoga puta našao u ulozi strijelca, a Rice u ulozi asistenta. Uspio je Tottenham tek smanjiti na 1-3 pogotkom Romera u 64. minuti, Son je smanjio u finišu na 2-3, ali poraz nisu izbjegli.

Arsenal je lider engleskog Premiershipa sa 80 bodova, s tim da Manchester City ima dvije utakmice manje i 76 osvojenih bodova.