Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, prisustvovao je utakmici play-offa Evropske lige između Maccabija i TSC-a u mađarskom Szombathelyu, gdje je domaća ekipa pobijedila rezultatom 3:0.

Barbarez je bio u društvu Ninoslava Milenkovića, člana stručnog štaba Zmajeva, koji je također bivši reprezentativac BiH s 15 nastupa za nacionalni tim.

Milenković, koji je nakon igračke karijere bio tehnički direktor u Grčkoj, već je ranije zajedno s Barbarezom pratio utakmice u kojima su nastupali bosanskohercegovački reprezentativci. Ovaj put, pratili su Iefta Đakovca, novog člana reprezentacije, koji je odigrao svih 90 minuta.

U samoj utakmici, Maccabi je poveo golom Turgemana u 26. minuti, dok je ekipa TSC-a, koju vodi Dean Klafurić, dobila dva crvena kartona u prvom poluvremenu.

Isključenja su dobili Mateja Đorđević u 41. minuti i Mihajlo Banjac u 45. minuti. Iskoristivši brojčanu prednost, Maccabi je povećao vodstvo golovima Peretza u 63. i Madmona u 83. minuti, čime su osigurali uvjerljivu pobjedu prije uzvratne utakmice.

Jučer je najpoznatiji bh. portal Klix.ba najprije objavio da je Barbarez prisustvovao utakmici Borca, vjerovatno zbog sličnosti tribina oba stadiona. Potom se brzo ispravio, ali je selektor bh. reprezentacije uočio grešku i našalio se sa Klixom.