Nogometaši Bayerna doživjeli su novi loš rezultat u Bundesligi, jer su večeras izgubili od Bochuma s 3:2.

To je bilo 22. kolo njemačkog prvenstva, a Bayern se sve više udaljava od prvog mjesta i odbrane titule prvaka koju su držali 11 godina zaredom.

Bayern je poveo golom Musialea u 14. minuti, ali je Bochum uspio preokrenuti rezultat. Asano je izjednačio na 1:1 u 38. minuti, a Schlotterbeck je u 44. minuti donio vodstvo Bochumu od 2:1.

U 78. minuti Bayern ostaje s igračem manje jer je Upamecano dobio drugi žuti karton na utakmici i skrivio penal, koji je Stoger realizirao za konačnih 3:1. Upamecano je dobio drugi crveni karton u dvije utakmice zaredom, jer je i u srijedu bio isključen u Ligi prvaka protiv Lazija.

Konačnih 3:2 postavio je Harry Kane u 87. minuti. Leverkusen sada ima 8 bodova više od Bayerna, što čini trku za titulu gotovo riješenom.