Novi selektor BiH Sergej Barbarez večeras je pratio duel polufinala Evropske lige između Bayer Leverkusena i Rome.

Barbarez je na utakmici bio u društvu Ninoslava Milenkovića, bivšeg reprezentativca, koji će biti saradnik Sergeja u novom stručnom štabu.

Roma, koju sa trenerske klupe predvodi srčani De Rossi večeras je mogla slaviti pobjedu i to na gostovanju Bayer Leverkusenu u Njemačkoj, a u okviru revanš utakmice polufinala Evropske lige. Na kraju je meč završen rezultatom 2-2, nakon što je Bayer gubio 0-2 i u 97. minuti poravnao za konačnih 2-2.

Bayer Leverkusen je u Rimu slavio pobjedu rezultatom 0-2, pa je večeras imao zavidnu prednost pred revanš utakmicu. Međutim, De Rossi je imao drugačije planove. U finišu prvog poluvremena Roma je stigla do prednosti.

Rimski klub dobio je jedanaesterac, a siguran sa bijele tačke bio je Paredes. Igrala se 66. minuta kada je isti igrač ponovo sa bijele tačke pogodio za vodstvo od 0-2.

Do kraja susreta Bayer Leverkusen je uspio smanjiti rezultat na 1-2 autogolom Mancinija u 83. minuti utakmice.

Konačnih 2-2 postavio je Stanišić u 97. minuti utakmice.

Bayer će finale Evropske lige igrati protiv Atalante.

Bayer Leverkusen u 49 uzastopnih utakmica nije upisao poraz, što je evropski rekord!