Ajax je večeras u prvom kolu Evropske lige ostvario uvjerljivu pobjedu nad Bešiktašom.

Nizozemski velikan je pred svojim navijačima savladao turskog velikana rezultatom 4-0. Fitz-Jim je u 31. minuti pogotkom doveo u prednost domaći tim, a rezultatom 1-0 se otišlo na odmor.

Nastavak je donio punjenje mreže gostujuće ekipe. Godts je u 51. minuti udvostručio prednost na 2-0, već u 55. minuti bilo je 3-0, kada je pogodio Taylor.

Svoj drugi pogodak Godts je postigao u 73. minuti za velikih 4-0.

Iako je izvršio svih pet izmjena, trener Ajaxa večeras nije u igru uvodio mladog bh. reprezentativca Benjamina Tahirovića, koji je meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Odavno je poznato da Tahirović nema mjesta u Ajaxu, ali pri rezultatu 4-0, zaista je malo ko očekivao da Tahirović neće dobiti niti jednu minutu…