Real Madrid je pobijedio Borussiju Dortmund 2:0 u finalu Lige prvaka na Wembleyu, osiguravši 15. naslov europskog prvaka.

Borussia je dominirala u prvom poluvremenu, ali Dani Carvajal je zabio u 74., a Vinicius Junior u 83. minuti. Vinicius, 23-godišnji brazilski krilni napadač, ove sezone ima 24 gola i 11 asistencija u 39 nastupa za Real.

Mnogi smatraju da bi Vinicius trebao dobiti Zlatnu loptu za 2024. godinu, uključujući Karima Benzemu, koji je to izrazio na Instagramu. Benzema, legendarni napadač Reala, osvojio je Zlatnu loptu 2022., dok je dobitnik za 2023. Lionel Messi.

Vinicius je s Realom osvojio 12 trofeja otkako je stigao iz Flamenga 2018. godine za 45 milijuna eura. U 264 utakmice za Real, zabio je 83 gola i asistirao za 75.

Također je redoviti član brazilske reprezentacije s 28 nastupa i tri gola. Njegov ugovor s Realom traje do 2027. godine, a Transfermarkt procjenjuje njegovu vrijednost na 150 milijuna eura.