Bešiktaš je došao do svog desetog Superkup trofeja na spektakularan način, pobijedivši velikog rivala Galatasaray rezultatom 5:0.

Ciro Immobile odmah je pokazao da će ovo biti njegova večer, postigavši gol već nakon samo 20 sekundi igre. Njegov debi za Bešiktaš bio je izvanredan, oduševivši navijače na stadionu Ataturk u Istanbulu.

Desni bek Jonas Svensson povisio je vodstvo na 2:0 u 53. minuti utakmice. Kasnije, u 81. minuti, Immobile je praktički iz penala osigurao pobjedu za Bešiktaš, no ni tu nije bio kraj.

Rafa Silva, još jedno veliko pojačanje kluba, povećao je vodstvo na 4:0 u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Samo minutu kasnije, Hekimoglu je završio katastrofu za turskog prvaka iz prošle sezone, postigavši posljednji gol.

Ovo je bio sanjivi debi ne samo za Immobilea, već i za novog trenera Bešiktaša, Giovannija Van Bronghorsta.