Borac je danas rutinski ostvario pobjedu nad Širokim Brijegom u Čitluku i tako praktično zakoračio u finale Kupa BiH.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Banjalučani su do vodstva stigli u 20. minuti. Odlično je ubacio Kvržić, Blagaić smirio loptu u šesnaestercu i bez problema poentirao.

Nekoliko minuta nakon toga Kuprešak i Chinedu su u jednom napadu, nakon “odbijanaca”, imali prilike da izjednače, ali nisu bili uspješni.

Kazna je Širokobriježane stigla u 29. minuti. Blagaić je centrirao iz slobodnog udarca, a Jokić glavom pogodio za 0:2.

Najljepši trenutak meča desio se u 61. minuti. Mladi David Vuković fantastično je pogodio iz slobodnog udarca, sa više od 20 metara udaljenosti.

Devet minuta kasnije Mišić je smanjio na 1:3 nakon lijepe akcije Širokog i asistencije glavom Mamića.

I to je bilo to u prvoj utakmici polufinala Kupa. Ostalo je 1:3, velika prednost za Borac uoči revanša u Banjaluci 16. aprila, prenosi Arena Sport.

Široki Brijeg – Borac 1:3 (Mišić 70’ – Blagaić 20’, Jokić 29’, Vuković 61’)

Stadion Bare u Čitluku. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin).

ŠIROKI BRIJEG: Bender, Pranjić, Prusina, Mašić, Marin, Kuprešak, Ćavar, Matić, Mamić, Kpan, Chinedu.

BORAC: Milošević, Kvržić, Jokić, Ćelić, Subić, Terzić, Fićović, Vuković, Kulašin, Blagaić, Marčetić.