Nogometaši Partizana ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv Tekstilca iz Odžaka rezultatom 4:1, pokazavši dobru formu i kontrolu nad utakmicom.

Domaći su dominirali tijekom cijelog susreta, a navijači su bili zadovoljni učinkom svog tima, koji je vezao dvije uzastopne pobjede. Ipak, utakmicu je zasjenio nesportski potez gostujućeg igrača Leontija Vasića, koji je u 59. minuti napravio namjerni prekršaj nad protivničkim igračem.

Vasić je laktom udario Joaa Grimalda u lice, što je izazvalo zgražanje publike i igrača na terenu. Unatoč očitoj namjeri i brutalnosti udarca, sudac Predrag Janjuš odlučio je Vasića kazniti samo žutim kartonom. Odluka je izazvala negodovanje, jer mnogi smatraju da je prekršaj bio za izravni crveni karton.

Čak se ni VAR tehnologija nije uključila kako bi ponovo pregledala incident, iako su svi na terenu i gledatelji primijetili težinu situacije.

Udarac je bio toliko silovit da je Grimaldo ostao na travi nekoliko minuta, vidno potresen. Da je udarac bio malo jači ili usmjeren u osjetljiviji dio glave, posljedice bi mogle biti još gore. Zbog ovakve situacije, brojni navijači i stručnjaci vjeruju da bi Vasić trebao biti dodatno kažnjen, možda i s dužom suspenzijom.

Odluka suca Janjuša, koji nije sankcionirao Vasića strože, izazvala je brojne rasprave u nogometnim krugovima, a mnogi navode da ovakvi potezi narušavaju sportski duh i sigurnost igrača. Sportska javnost očekuje reakciju nadležnih organa i moguće revizije ove odluke.

Iako je Partizan ostvario važnu pobjedu, incident Vasića ostao je glavna tema nakon utakmice, a rasprave o ispravnosti sučeve odluke i dalje traju.