Fudbaleri banjalučkog Borca gostuju u Gabeli GOŠK-u u okviru desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Banjalučka ekipa je izgubila samo u prvom kolu protiv Željezničara, a potom je sve utakmice pobijedila. I danas to radi u Gabeli, u prvih 20 minuta izgleda da je riješeno pitanje pobjednika.

Igrala se 12. minuta kada je Grahovac pogodio mrežu domaćih za 0-1, a već u 20. golom Jurilja Borac je stigao do 2-0.

U 35. minuti dogodila se sporna situacija. Nižić, fudbaler GOŠK-a pao je nakon kontakta sa igračem Borca, sudija mu je pokazao žuti karton.

Iako je bilo kontakta, a što bi bolje vidjeli na usporenom snimku, snimka uopšte nije više bilo na TV prijenosu. Zaista nevjerovatno da jednu ovako spornu situaciju u TV prijenosu ne puste na usporenom snimku.

Borac je lider Premijer lige Bosne i Hercegovine, a sa novom eventualnom pobjedom samo će se učvrstiti na liderskoj poziciji.