Fudbalska reprezentacija Portugala stigla je do vodstva na utakmici protiv Turske.

Igrala se 22. minuta kada je Bernardo Silva pogodio protivničku mrežu, a kako je to uradio, pogledajte na videoprilogu ispod teksta.

Nakon par minuta, Turska je postigla nevjerovatan autogol. Turska – Portugal 0:2 (Akaydin 29’ a.g.)

29’ – GOOOOOOOOL! Već je 2:0 za Portugal nevjerovatnim autogolom. Akaydin je pokušao vratiti loptu istrčalom golmanu i ona je završila u mreži. Potpuno bizarno.

Od 18 sati na stadionu Signal Iduna Park u Dortmundu, počeo je posljednji susret drugog kola skupine F između Portugala i Turske. Nakon što su Gruzija i Češka odigrale neriješeno u prvom današnjem susretu, postalo je jasno da će pobjednik ovog meča osigurati prolazak u narednu fazu natjecanja, ali i prvo mjesto u skupini.

Turska i Portugal dosad su odigrali sedam međusobnih natjecateljskih utakmica, u kojima je uvijek slavio Portugal. Turska je, s druge strane, zabilježila dvije pobjede nad Portugalom u prijateljskim susretima. Ovi podaci govore u prilog portugalskoj dominaciji u međusobnim natjecanjima, ali prijateljske pobjede Turske sugeriraju da bi današnji susret mogao biti neizvjestan.

Obje momčadi su ostvarile pobjede u prvim susretima ovog Europskog prvenstva. Portugal je u prvom kolu nadigrao Češku, dok je Turska slavila protiv Gruzije. Ovi rezultati stavljaju obje reprezentacije u povoljnu poziciju pred drugi susret, no imperativ izbjegavanja poraza je izuzetno jak. Pozitivan rezultat za bilo koju od ekipa značio bi prolazak u nokaut fazu natjecanja, što dodatno podiže ulog ovog susreta.