Fudbaleri Željezničara i Posušja su odigrali 1:1 na Grbavici u 15. kolu Premijer lige BiH.

Trener Posušja, Branko Karačić, smatra da su zaslužili više od boda, ističući dominaciju u prvom dijelu.

“Željo nam nije stvorio šansu da zadnje minute kada je došao do izjednačenja. Imali smo meč loptu, Mandić, a onda je Željo u zadnjoj sekundi došao do izjednačenja. Od zadovoljstva do tuge. Zaslužili smo više od boda, uz sva uvažavanja i respekt prema Želji. Kako je utakmica odmicala kraju morali smo biti lukaviji, pokvareniji i inteligentnijim da osvojimo tri boda.

Saudijski trener Željezničara, Al-Tuwajiri, naglasio je nedostatak agresije, ali tvrdi da su bili bolji u drugom poluvremenu. Al-Tuwajiri, iako još nema dozvolu, nada se da će sljedeću utakmicu voditi s klupe.

– Nedostalo je agresije. U drugom poluvremenu smo bili bolji, generalno smo bili bolji. Završili smo neriješeno, iako smo zaslužili pobjedu.

Na pitanje o potrebi remonta Želje na zimskoj pauzi, Al-Tuwajiri je rekao da je rano donositi planove za budućnost.