U najnovijem poglavlju hrvatskog nogometa, Dinamovi junaci su, kao gosti, srušili Rijeku s rezultatom 2:1, otvarajući put prema slavnoj tituli u 33. kolu HNL-a. Tri kola prije kraja prvenstva, Modri su stigli nadomak vrha ljestvice, vođeni osam uzastopnih prvenstvenih pobjeda.

U prethodnom kolu, Željko Sopićev tim je izgubio kod Lokomotive, propuštajući priliku da zadrži prvu poziciju. No, večerašnja epska pobjeda donijela je Dinamu vodeću poziciju i izglednu perspektivu osvajanja titule.

Prvi udarac u mreži došao je od Marka Pjace, bivšeg Dinamovog igrača poznatog kao “zagrebački dečko”, koji je u 49. minuti postigao pogodak iz penala, stavljajući Rijeku u prednost. Međutim, u 76. minuti, Bruno Petković je nevjerojatnim slobodnim udarcem poravnao rezultat, donoseći nadu svojoj momčadi.

U završnici utakmice, u 89. minuti, rezervist Hoxha je iznenadio stadion Rujevica sjajnim golom, čime je osigurao pobjedu za Dinamo, koja se pokazala ključnom u utrci za titulu prvaka.

Analizirajući raspored utakmica i međusobni omjer, Dinamo ima očiglednu prednost. Na Maksimiru su Modri slavili u oba susreta, dok je na Rujevici prvi dvoboj završio bez pobjednika.

Ova statistika dodatno ojačava Dinamovu poziciju, nagovještavajući da će imati ključnu ulogu u odlučivanju o konačnom ishodu prvenstva.

Osim bodovne prednosti, Dinamo je osigurao i bolji međusobni omjer, što bi moglo biti presudno ako se ekipe na kraju izjednače po broju bodova. S obzirom na trenutni razmak od četiri boda, izgledno je da će Zagrepčani uspješno obraniti naslov, ostavljajući iza sebe konkurenciju.