Srbijanski teniser Novak Đoković deklasirao je Španca Rafaela Nadala u njihovom vjerojatno posljednjem međusobnom susretu, pobijedivši s 2:0 u setovima.

Na šljaci u Parizu, gdje je Nadal osvojio 14 naslova na Roland Garrosu, Španac je pretrpio težak poraz, koji je možda i pokazatelj da je vrijeme za povlačenje s profesionalnih terena. Iako je Nadal u drugom setu uspio nadoknaditi dva brejka zaostatka, Đoković je bio superioran i zasluženo slavio.

Nadal se već duže vrijeme suočava s povredama, a postojala su pitanja o njegovom nastupu na Olimpijadi u Parizu. Iako je pobijedio Martona Fucsovicsa u prvom kolu, Đoković je bio prejak u drugom kolu.

Đoković je već u drugom gemu prvog seta oduzeo Nadalov servis, a zatim iskoristio treću gem loptu za vođenje od 4:0. U sedmom gemu iskoristio je set loptu za osvajanje prvog seta rezultatom 6:1.

U drugom setu, Đoković je ponovio sličnu igru, oduzevši Nadalov servis u prvom gemu i vodeći 1:0, a zatim ponovio isti uspjeh u trećem gemu za 3:0. Nadal je uspio smanjiti na 4:2, a zatim na 4:3, i kasnije izjednačiti na 4:4. No, Đoković je iskoristio četvrtu brejk loptu za vođenje 5:4 i servisom za meč osvojio drugi set 6:4, nanijevši Nadalu najteži poraz u Parizu u njegovoj karijeri.

Đoković će u osmini finala Olimpijade igrati protiv pobjednika meča između Dominika Kopfnera iz Njemačke i Mattea Arnaldija iz Italije.