Goran Ivanišević više nije dio Đokovićevog tima, ali neke stvari se nastavljaju kao i prije. Novakova reakcija od frustracije tijekom mečeva ponovno je došla do izražaja protiv Caspera Ruuda.Novak Đoković, srpski tenisač, doživio je prvi poraz u karijeri od Norvežanina Caspera Ruuda.

Ruud, deseti igrač na svijetu, bio je bolji u polufinalu ATP turnira u Monte Carlu, dio Masters 1000 serije, rezultatom 2-1 (6-4, 1-6, 6-4). Norvežanin je slavio u dramatičnom završnom setu, osvojivši svoju prvu pobjedu nad svjetskim brojem jedan u njihovom šestom međusobnom susretu.

U finalu će se Ruud suočiti s Grkom Stefanosom Tsitsipasom, koji je u drugom polufinalu pobijedio Talijana Jannika Sinnera 2-1.

Đoković je izgubio prvi set 6-4, ali je osvojio drugi set s 6-1. Tijekom jedne pauze, pri vodstvu 3-0, Đoković je glasno komunicirao s svojim “boksom” na talijanskom jeziku i koristio nekoliko neprimjerenih riječi poput “Quattro, quattro!” i “Porca miseria”, što znači “Kvragu” ili “S..nje”.

Pretpostavlja se da se obraćao kondicijskom treneru, Talijanu Marcu Panichiju.

U trećem setu, Đoković je reagirao na povik gledatelja s tribina, što je rezultiralo burnom reakcijom. Na engleskom je jeziku viknuo je “Shut the fuk up”, što znači “Začepi, jeote”, a zatim dodao vrlo vulgarnu izjavu.

“Je**m li ti mater u p***u da ti je**m ja”, poručio je navijaču bijesni Novak Đoković.Publika je reagirala negodovanjem i zvižducima na Đokovićevu reakciju.