Kapiten bosanskohercegovačke reprezentacije, Edin Džeko, dao je izjavu za medije nakon jučerašnje utakmice u kojoj je njegov tim Fenerbahče pobijedio Pendikspor rezultatom 4:1.

Džeko je izrazio nezadovoljstvo suđenjem, tvrdeći da suci nisu bili na visini zadatka, posebno jer je Fenerbahče dugo bio u zaostatku od 1:0 prije nego što je uspio preokrenuti rezultat.

“Prebrodili smo težak meč. Ne znam koliko se igralo u prvom poluvremenu.

Imate li pojma koliko je dugo lopta bila u igri? Stvarno je sramota.

Kunem se da nije prvi put da se ovo događa i to nas čini nervoznim.
Sudije to dopuštaju. Utakmica se igra dvije minute pa onda ide pauza pet minuta. U takvim slučajevima dobijamo žute kartone. U svakoj utakmici vidimo dva, tri žuta kartona u prvih 15 minuta. Zaista čudna situacija”, rekao je Džeko.

Naš napadač je potom otkrio šta se razgovaralo u svlačionici Fenerbahčea na poluvremenu utakmice.

“Nemojmo gubiti energiju na takve događaje. To smo govorili na poluvremenu. Ne možemo ih promijeniti i takve stvari se događaju u svakoj utakmici. Takve stvari su dopuštene svakom utakmicom sve više. Razgovarali smo među sobom da ne smijemo upasti u to. Ova situacija ne daje dobru sliku o turskom nogometu ljudima koji gledaju izvana. Šteta je što se prvo poluvrijeme igralo samo 23 minute. Svaka utakmica koju imamo je veoma teška. Deset naših igrača je na granici suspenzije i ovo je također čudna situacija. Sudije zaboravljaju žute kartone u drugim utakmicama. Ako ćemo reći da je šansa za prvenstvo 50 posto i sudije moraju postupati pošteno. Sudije moraju postupati pošteno”, dodao je Džeko.

Izjava našeg kapitena je uzburkala nogometnu javnost u Turskoj te su je prenijeli svi tamošnji mediji, a postala je i glavna tema diskusija na društvenim mrežama, prenosi Klix.ba