Fudbaleri Fenerbahcea večeras su u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka savladali Lugano na gostovanju rezultatom 3-4, a briljantnu partiju pružio je bh. napadač Edin Džeko sa tri postignuta pogotka!

Džeko je za 21. minutu postigao hat-trick i oduševio sportsku javnost širom svijeta, pa tako i novinare uglednih časopisa i portala, pa je tako bh. reprezentativac završio na naslovnim stranicama večeras nakon briljantne partije.

38-godišnji napadač je svoju 22. sezonu profesionalne karijere započeo sa hat-trickom u Evropi!, naglašavaju mediji.

Džeko je mrežu rivala pogađao u nadoknadi prvog poluvremena, potom odmah na početku drugog poluvremena, a hat-trick je krunisao u 67. minuti pogotkom za 2-3.

Većina medija naglašava upravo jedno, da Džeko na leđima ima 38 godina i pored toga igra na vrhunskom nivou.

Podsjetimo, za svoj fenomenalan nastup večeras dobio je ocjenu 8,9!