Elvedina Muzaferija, izvanredna skijašica iz Bosne i Hercegovine, ostvarila je svoju prvu pobjedu u karijeri u Evropskom kupu!

Danas na drugom spustu u švicarskoj Crans Montani, Muzaferija je trijumfirala s impresivnim vremenom od 1:08:12, osvajajući prvo mjesto u ovom drugom po snazi skijaškom natjecanju u svijetu.

Muzaferija je pobijedila sa prednošću od 31 stotinke ispred Amerikanke Tricie Mangan, 32 stotinke ispred Švicarke Delije Durrer, i 33 stotinke ispred Čehinje Ester Ledecke.

Važno je napomenuti da su danas održane dvije utrke spusta u Crans Montani, gdje je Muzaferija jutros zauzela sedmo mjesto u prvoj utrci.

Muzaferija je do sada postigla najbolji rezultat u karijeri prošle godine, također u Crans Montani 18. februara, kada je osvojila drugo mjesto u spustu.

Kada je riječ o Svjetskom kupu, elitnom takmičenju, Muzaferija je nedavno ostvarila svoj najbolji rezultat zauzevši 14. mjesto u superveleslalomu u italijanskoj Cortini d'Ampezzo.

Muzaferija je danas osvojila 100 bodova, što ju je popelo na sedmo mjesto u ukupnom poretku Evropskog kupa.