Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras na Bilinom polju u Zenici igra utakmicu trećeg kola Lige nacija protiv selekcije Njemačke. Utakmica je pripala Njemačkoj, koja je slavila rezultatom 1-2.

Nakon utakmice, komentar za BHT1 dao je selektor Sergej Barbarez:

“Osjećaji idu u oba pravca. Nekada neke jednostavne greške koje smo napravili, dešavaju se, izgubite osjećaj za prostor. Nažalost, oni to brutalno kažnjavaju. Poslije 1-0 imali smo odličnu šansu. Drugo poluvrijeme smo dali posljednji atom.

Burnić dugo nije igrao tu poziciju. Momak koji zna ući u duel, ima hrabrost. U sredini smo bili predaleko od protivnika. Promjenom i u drugom poluvremenu neke stvari su se naštimale.

Benjamin je nešto posebno. Igrao je već utakmice na ogromnom nivou. Ja sam mu rekao: ja stojim iza tebe, bez obzira kakva je situacija u klubu.

Isto je sa Tabakovićem. Oni će davati sve što mogu. Ti momci će biti sve bolji i bolji.

Moramo vjerovati u sebe. Bilo je važno to poluvrijeme, da možemo reagovati. Vezni red nam kaska što se tiče snage. Odgovorimo dobro zamjenama. Nema sekunde egoizma u ekipi i to mi je drago.”