Real Madrid se plasirao u finale španjolskog Superkupa pobjedom nad Atletico Madridom rezultatom 5:3 nakon produžetaka. Utakmica je bila uzbudljiva s osam golova, brojnim obratima i prilikama na obje strane.

Atletico je prvi poveo, ali Real je preokrenuo rezultat s dva gola. Potom je Atletico ponovno stekao prednost s dva gola, ali Real je izjednačio, gurajući susret u produžetak. Pobjednik je konačno odlučen s još dva gola tijekom produžetaka.

Prije početka utakmice, održana je minuta šutnje u čast nedavno preminulog nogometnog velikana Franza Beckenbauera. Na stadionu u Rijadu čuli su se zvižduci dijela gledatelja, a neki od njih su zviždali i Toniju Kroosu zbog njegovih kritika o igračima koji odlaze zbog novca u Saudijsku ligu.

Saudijski novinar objasnio je da su zvižduci bili rezultat kulturnog nesporazuma, jer minuta šutnje nije uobičajena praksa u toj zemlji.