Derbi četvrtog kola njemačke Bundeslige večeras su u Minhenu odigrali Bayern i Bayer Leverkusen. Susret je nakon dramatične završnice završen bez pobjednika rezultatom 2-2.

Već u sedmoj minuti utakmice Harry Kane je pogotkom doveo Bayern u prednost, ali je gostujući tim relativno brzo odgovorio. Igrala se 24. minuta kada je Grimaldo fantastično pogodio iz slobodnog udarca za 1-1.

Imao je Bayern do kraja prvog poluvremena više od igre, gledali smo dobru utakmicu, ali na poluvrijeme se otišlo pri neriješenom rezultatu 1-1.

U nastavku je Bayern pokušavao stići do pogotka, Leverkusen je igrao odličnu defanzivu, a u nekoliko navrata i prijetio. Igrala se 86. minuta kada je Goretzka pogodio na asistenciju Tela za 2-1. Tu nije bio kraj golovima, u 94. minuti dosuđen je penal za Leverkusen, a siguran sa bijele tačke bio je Palacios za konačnih 2-2.