Večeras je na stadionu Rođeni odigran derbi susret drugog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Veleža i Željezničara. Željezničar je slavio rezultatom 1-2.

Željezničar je imao ogromnu podršku svojih navijača, popularni Manijaci su u velikom broju stigli na ovo gostovanje. Što se tiče prvog poluvremena, Željezničar je bio konkretniji, imao šanse pred golom protivnika, dok su Mostarci tek jedan udarac uputili prema golu protivnika.

Međutim, nastavak je donio totalni preokret. Velež je skoro pa iz prve prave šanse stigao do prednosti. Igrala se 53. minuta kada je na asistenciju Oreča mrežu Muftića pogodio Mlinarić.

Do kraja susreta Željezničar je želio poravnanje, a do njega uspio i doći u 73. minuti golom rezerviste Odinake. Odinaka je u igru ušao u 68. minuti i odmah Željezničaru donio poravnanje.

Željezničar je želio i pobjedu. Nakon nekoliko prilika s obje strane, gostujući tim je stigao do potpunog preokreta. Boljević je u 85. minuti napravio solo prodor i pogodio mrežu domaćina za potpuni preokret.