Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Nica i Saint Etienne na otvaranju petog kola Ligue 1. Točnije, odigrala ju je Nica.

Domaća momčad nakon prvih 45 minuta vodila je sa čak 6:0. Takav rezultat razljutio je navijače Saint Etiennea, povratnika u najviši rang francuskog nogometa, pa su već nakon 39 minuta napustili stadion.

Domaći su poveli već u četvrtoj minuti zahvaljujući autogolu Dylana Batubinsike. Tanguy Ndombele je ubrzo povećao prednost na 2:0 u sedmoj minuti, a Mohamed-Ali Cho i Youssoufa Moukoko postigli su golove u 24. i 26. minuti. Trener Saint Etiennea, Olivier Dall'Oglio, pokušao je probuditi svoju ekipu uvođenjem tri izmjene već u 35. minuti, ali ni to nije promijenilo tok utakmice. Do kraja prvog poluvremena, Evann Guessand i Moukoko svojim drugim golom postavili su rezultat 6:0 za Nicu.

U drugom poluvremenu nogometaši Nice povukli su ručnu i zabili samo dva gola.

Ipak, ovaj rezultat nije oborio rekord francuskog prvenstva, jer je Lyon 1997. godine na poluvremenu vodio 7:0 protiv Marseillea, a završio utakmicu pobjedom od 8:0. Ovaj poraz predstavlja težak početak povratničke sezone za Saint Etienne, klub koji je s 10 titula drugi najtrofejniji u historiji francuskog nogometa.