Odigrano je pet utakmica drugog kola njemačke Bundeslige.

Holstein Kiel je pred svojim navijačima poražen od Wolfsburga rezultatom 0-2. Gostujući tim je postigao dva gola u razmaku od 27. do 30. minute. Arnold je goste doveo u prednost, a Bornauw povećao samo tri minute kasnije.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Bh. reprezentativac Armin Gigović debitovao je u dresu Kiela, a u igru je ušao u 63. minuti utakmice.

Stuttgart i Mainz su odigrali efektnu utakmicu i podijelili bodove (3-3). Bh. napadač Ermedin Demirović nije počeo meč od prve minute, a u redove Stuttgarta ušao je u igru u 74. minuti umjesto prvog napadača Undava.

Hoffenheim je poražen na gostovanju Frankfurtu rezultatom 3-1. U redovima gostujuće ekipe debitantski nastup upisao je bh. napadač Haris Tabaković, koji je u igru ušao u 85. minuti utakmice.