Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras na Bilinom polju u Zenici igra utakmicu trećeg kola Lige nacija protiv selekcije Njemačke.

Tokom intoniranja himne reprezentacije BiH, prvi put u historiji države svi igrači su držali ruke na srcu, tj na grbu svoje države. Zasluge naravno pripadaju selektoru bh. reprezentacije Sergeju Barbarezu, što je uradio večeras što niko nije ranije.

Selekcija Bosne i Hercegovine hrabro je krenula u susret, ofanzivno stajala naprijed i radila pritisak na reprezentativce Njemačke.

Imala je BiH i šansu u ranoj fazi utakmice, kada je Bašić iz slobodnjaka šutirao malo pored stative. Nijemci su prijetili preko Andricha, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Međutim, u 30. minuti Njemačka je stigla do prednosti. Prekrasnu akciju u gol je pretvorio Undav, saigrač Demirovića u Stuttgartu. Nedugo nakon toga Zmajevi su mogli do poravnanja. Kontra napad i šansa za Demirovića, ali je bh. napadač pogodio prečku gostujuće selekcije.

Brzo je uslijedila kazna, u 36. minuti Undav je postigao svoj drugi pogodak za 0-2. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Njemačkoj su u drugom poluvremenu poništena dva pogotka zbog ofsajda. Najprije Undavu, a potom i Gnabryju.

BiH je smanjila na 1-2 pogotkom Džeke u 79. minuti utakmice. Nakon kornera, Džeko je pogodio glavom, a asistenciju je upisao Tahirović, koji ima najmanje utamica u nogama.