Nogometna reprezentacija Njemačke odigrala je večeras posljednju utakmicu grupne faze Evropskog prvenstva, remiziravši sa Švicarskom rezultatom 1:1.

Zahvaljujući golu u sudačkoj nadoknadi, Njemačka je izbjegla poraz i osigurala prvo mjesto u grupi, te će nastaviti natjecanje u nokaut fazi. Međutim, selektor Julian Nagelsmann suočava se s problemom jer je standardni defanzivac Jonathan Tah suspendiran za osminu finala.

Tah, igrač Bayer Leverkusena, dobio je žuti karton u prvom poluvremenu, što mu je drugi na turniru, automatski ga isključujući iz narednog meča. Njegovo mjesto u osmini finala zauzet će Nico Schlotterbeck, koji ga je večeras zamijenio u 61. minuti.

Osmina finala za Njemačku je zakazana za subotu u 21 sat. Njihov protivnik bit će drugoplasirana ekipa iz grupe C, u kojoj su Engleska, Danska, Slovenija i Srbija.

Nagelsmann će morati prilagoditi odbranu zbog Tahove suspenzije. Schlotterbeck će imati ključnu ulogu u predstojećoj utakmici.

Njemačka se nada nastavku uspješnog niza. Unatoč poteškoćama, Njemačka ostaje favorit.