Željezničar i Velež su večeras na Grbavici odigrali derbi utakmicu 24. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a mostarski klub je slavio pobjedu rezultatom 0-1, te tako produžio krizu sarajevskog kluba.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Željezničar je imao dvije, tri solidne šanse, ali se na odmor otišlo sa početnih 0-0. Uzbuđenja, međutim, nije nedostajalo u nastavku.

Igrala se 54. minuta kada je Dino Halilović postigao prvijenac u dresu Veleža. Halilović je imao vremena da se namjesti i precizno šutira, obzirom da se odbrana Željezničara postavila izuzetno loše u toj situaciji.

U 68. minuti fudbaleri Željezničara su tražili jedanaesterac, nakon što je Krpić pao u šesnaestercu gostujuće ekipe, ali je sudija Topuzović samo odmahnuo rukom.

Do kraja susreta Željezničar nije uspio stići do poravnanja, pa je nastavljena agonija u timu s Grbavice.