U osmom kolu engleske Premier lige, Brighton je na gostovanju kod Newcastlea ostvario važnu pobjedu rezultatom 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je iskusni napadač Danny Welbeck.

Bivši igrač Arsenala i Manchester Uniteda zabio je u 35. minuti nakon izvrsne suradnje s Georginiom Rutterom, osiguravši svojoj momčadi tri vrijedna boda.

No, utakmica nije završila sretno za Welbecka, koji je desetak minuta prije kraja morao napustiti teren zbog ozljede. U jednom sudaru, stoper Newcastlea, Fabian Schär, nespretno ga je udario u leđa, što na prvi pogled nije djelovalo ozbiljno.

Ipak, situacija se pogoršala te je Welbeck iznesen na nosilima, spojen na kisik, što je izazvalo zabrinutost među njegovim suigračima i navijačima.

Trenutno se čeka potvrda težine ozljede, no postoje različiti scenariji – od manje ozljede mekog tkiva do ozbiljnijeg prijeloma kralješka.

Ukoliko se radi o prijelomu, predviđa se da bi Welbeck mogao izbivati s terena najmanje tri sedmice. Daljnje medicinske pretrage dat će jasniju sliku o njegovom stanju i mogućem oporavku.

Bez obzira na konačan ishod, Brightonu će svakako nedostajati njegov doprinos u nadolazećim utakmicama.