U okviru prvog kola grupe B Evropskog prvenstva u Njemačkoj snage su odmjerile selekcije Španije i Hrvatske, a Španci su pokazali koliko su trenutno iznad kvalitetom i slavili rezultatom 3-0.

Španija je od samog starta utakmice bio konkretniji protivnik, a do prednosti su Španci stigli u 29. minuti pogotkom Alvara Morate a na asistenciju Ruiza. Samo tri minute kasnije asistent prvog pogotka bio je strijelac drugog.

U nadoknadi prvog poluvremena još jedan pogodak u mreži Livakovića. Carvajal je iskoristio sjajnu asistenciju Yamala i savladao hrvatskog golmana za visokih 3-0.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo bolju igru Hrvatske, pa je Španija stigla do zaslužene pobjede. Imala je Hrvatska šansu da smanji rezultat u 80. minuti kada je dobila jedanaesterac, ali je Petković promašio kazneni udarac.

Večeras nas očekuje susret Italije i Albanije od 21 sat uz direktan TV prijenos na BHT1.