Fudbaleri Napolija večeras su na stadionu Maradona ugostili Inter u okviru 14. kola italijanske Serie A. Inter je slavio pobjedu rezultatom 0-3.

Već u 13. minuti utakmice gostujući tim je stigao do gola, ali je pogodak Thurama poništen zbog ofsajda. Međutim, u smiraj prvog poluvremena Calhanoglu je doveo Inter u prednost fantastičnim pogotkom sa distance. Prethodno je Napoli imao izgledne šanse, između ostalog i prečku, ali na odmor se otišlo sa prednošću Intera.

Nastavak je donio ofanzivu Napolija. Tražili su domaći u jednoj situaciji i penal nad Osimhenom, ali se VAR nije oglašavao. Brzo je uslijedila kazna za promašaje. Igrala se 62. minuta kada je Barella sjajnim solo prodorom matirao Mereta za 0-2.

U finišu utakmice Thuram je pogodio mrežu Napolija za, ispostavit će se, velikih i konačnih 0-3.

Ovom pobjedom Inter je zasjeo na prvo mjesto italijanskog prvenstva.