Fudbalska reprezentacija Španjolske plasirala se u polufinale Europskog prvenstva nakon što je poslije produžetaka savladala Njemačku rezultatom 2:1.

Nijemci su razočarani i bijesni zbog poraza, posebno zbog odluke suca Anthonyja Taylora. U 106. minuti utakmice lopta je nakon šuta Jamala Musiale pogodila Marca Cucurellu u ruku, ali sudac nije dosudio penal.

Nije se ni konzultirao s VAR sobom, a sada je stiglo objašnjenje zašto. Naime, prije tog događaja, Niklas Füllkrug je igrao rukom, nakon čega se napad nastavio. To se u početku nije vidjelo, ali su slike koje su se kasnije pojavile na društvenim mrežama jasno pokazale taj prekršaj.

Podsjetimo, Španjolska je povela golom Danija Olma u 51. minuti, dok je Florian Wirtz izjednačio u 89. minuti, odvevši meč u produžetke. Kada se činilo da ćemo gledati penale, ukazao se rezervni igrač Mikel Merino i postigao gol u samom finišu drugog produžetka, osiguravši pobjedu Španjolske.

Ova utakmica izazvala je mnogo kontroverzi i rasprava među navijačima i stručnjacima. Njemački igrači i navijači osjećaju se oštećeno zbog nesuđenog penala.

Ipak, španjolska ekipa je slavila prolazak u polufinale. Njihov uspjeh je rezultat upornosti i timskog rada tijekom cijele utakmice. Sada se pripremaju za polufinalni susret, gdje će pokušati osigurati svoje mjesto u finalu Europskog prvenstva.