FK Velež trenutno igra prvi susret četvrtfinala Kupa BiH protiv Širokog Brijega.

Široki Brijeg vodi nakon prvog poluvremena rezultatom 1:0 golom Daniela Lukića u 24. minuti susreta. No, mnogo govora bit će o suđenju na ovoj utakmici.

Gol Lukića je prilično diskutabilan. Najprije je na centru moguć prekršaj nad Suljićem, a potom je upitno da li je Lukić bio u ofsajd poziciji, a potom i igrao rukom u situaicji kada je smirivao loptu.

Ipak, za Dražena Marića u ovoj situaicji ništa nije bilo sporno, pa je pogodak u konačnici prioznat.

Sporna situacija zabilježena je u samom finišu prvog poluvremena, kada je Demir Peco pao u šesnaestercu, ali Marić nije smatrao da je za najstrožiju kaznu odnosno penal, što je izazvalo negodovanje kod gostujućih fudbalera…