Jovo Lukić proglašen najboljim igračem prvenstva, sada ga želi evropski velikan?!
Foto: Cluj
Bh. reprezentacija

Jovo Lukić proglašen najboljim igračem prvenstva, sada ga želi evropski velikan?! 

Nogometni reprezentativac Bosne i Hercegovine Jovo Lukić iza sebe ima sezonu iz snova u rumunskoj Superligi. Sjajni napadač svojim igrama skrenuo je pažnju kompletne nogometne javnosti, a priznanje za vrhunske partije stiglo je i od organizatora prvenstva.

Lukić je proglašen najboljim igračem protekle sezone u Rumuniji, čime je dodatno potvrdio status jednog od najvećih otkrovenja tamošnjeg prvenstva. Njegove partije u dresu FC Universitatea Cluj oduševile su navijače i stručnjake širom zemlje.

Bh. reprezentativac je tokom sezone odigrao ukupno 32 utakmice, a posebno se istakao impresivnim golgeterskim učinkom. Protivničke mreže tresao je čak 18 puta, dok je saigračima upisao i dvije asistencije.

Njegova efikasnost bila je jedan od ključnih razloga zbog kojih je Universitatea Cluj ostvarila odlične rezultate. Lukić je tokom cijele sezone pokazivao sigurnost u završnici i bio nerješiva enigma za protivničke odbrane.

Iz rumunske Superlige posebno su naglasili da je bh. napadač dominirao u protivničkim šesnaestercima, te da je iza njega historijska sezona. Takve pohvale dodatno potvrđuju koliko je veliki trag ostavio u tamošnjem prvenstvu.

Sve bliže velikom transferu

Odlične igre nisu prošle nezapaženo ni van granica Rumunije. Lukić je svojim nastupima privukao pažnju brojnih klubova, a posebno se izdvaja interes turskog velikana Beşiktaş J.K..

Prema pisanju tamošnjih medija, Bešiktaš ozbiljno prati situaciju oko bh. reprezentativca i mogao bi već tokom ljeta krenuti po njegov potpis. Transfer u jedan od najvećih klubova Turske bio bi veliki korak u karijeri talentovanog napadača.

Lukićeve sjajne partije donijele su mu i mjesto među igračima koji će sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine nastupiti na Svjetskom prvenstvu. Selektor vjeruje da bi upravo napadač Universitatee mogao biti jedno od važnijih imena u timu Zmajeva.

Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine njegov uspon dolazi u idealnom trenutku. Dobra forma i veliko samopouzdanje mogli bi biti od ogromnog značaja u izazovima koji očekuju nacionalni tim na najvećoj svjetskoj nogometnoj smotri.

Nema sumnje da je Jovo Lukić trenutno jedan od najtraženijih bh. nogometaša. Ukoliko nastavi igrati u ovakvoj formi, pred njim bi mogla biti još veća evropska scena i transfer koji bi obilježio njegovu karijeru.

Prethodno

Jovo Lukić proglašen najboljim igračem prvenstva, sada ga želi evropski velikan?!

Povezane objave