Fudbaleri Juventusa večeras su na gostovanju Monzi otvorili 14. kolo italijanske Serie A, i teškom mukom upisao pobjedu rezultatom 1-2.

Juventus je poveo u 12. minuti, najprije je Vlahović promašio penal, a Rabiot je dao pogodak za vodstvo Stare dame. A svima nam je dobro poznato šta se dogodi kada Juventus rano stigne do vodstva.

Većina nas prebaci TV kanal, a oni što nastave gledati, bolje bi im bilo da nisu. Monza je pokušavala svim silama, igrala “viktorije” pred golom rivala, ali domaći tim nije uspio stići do poravnanja sve do 90. minute.

U nadoknadi je Monza preko Carbonija šokirala Juventus za 1-1, a dvije minute kasnije Gatti je pogodio za konačnu pobjedu Juventusa.

Ova pobjeda Juventusa je trasirala na lidersku poziciju Serie A, barem dok Inter ne odigra svoj meč protiv Napolija.