U okviru drugog kola Grupe B Evropskog prvenstva u Njemačkoj regionalni derbi odigrale su selekcije Hrvatske i Albanije. Nakon gola u nadoknadi Albanija je ostala neporažena (2-2).

Albanija je odigrala izuzetno dobro prvo poluvrijeme, a do prednosti je došla u 11. minuti pogotkom Lacija a na asistenciju Asanija. Imala je Albanija još neke šanse u prvom poluvremenu, Hrvati su izgledali zaista loše, a na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Albanaca.

Nastavak je donio veći pritisak Hrvatske, igralo se faktički ispred gola Albanije, a nagrada za ofanzivu Hrvatskoj se isplatila u 74. minuti, kada je Kramarić na asistenciju rezerviste Budimira savladao Strakoshu.

Samo dvije minute kasnije, Gjasula je pogodio vlastitu mrežu i donio Hrvatima potpuni preokret.

Isti igrač je šokirao Hrvatsku u 95. minuti, ali je ovaj put pogodio mrežu Hrvatske.

Pravi je to bio šok za navijače Hrvatske, a Albanija je pokazala koliko se može kada se hoće!