U derbiju 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Sarajevo je remiziralo protiv Borca rezultatom 1:1.

Borac je utakmicu otvorio na najbolji mogući način. Jakov Blagaić je asistirao, a Jovan Nišić pogodio za prednost Banjalučana. Tri minute kasnije Sarajevo je pokušalo uzvratiti. Ajdin Hasić je sa 25 metara šutirao i pogodio stativu.

Čavić u 25. minuti šutira sa vrha šesnaesterca, nema promjene rezultata. Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću Borca.

Sarajevo je bolje otvorilo drugo poluvrijeme. U petoj minuti nastavka odlična šansa, no Herrera je spriječio da Hasićev šut završi u golu.

Čataković šutira u 72. minuti, lopta ide pored gola.

Dva minuta kasnije, griješi Marin Aničić, no Jovo Lukić nije iskoristio poklon defanzivca Sarajeva, iako je bio u dobroj prilici.

Banjalučani su ostali s igračem manje u 81. minuti. Nikola Pejović je zaradio direktan crveni karton nakon starta nad Čatakovićem.

Veliku priliku za izjednačenje bordo-bijeli su imali u 89. minuti. Nakon akcije sa desne strane, Kyeremeh iz dobre pozicije šutira kraj gola.

U finišu utakmice Sarajevo je stiglo do izjednačenja. U 94. minuti Aničić je pogodio za 1:1. Za gol je najzaslužniji Kalesijac Mustafić, koji je poslao hirurški preciznu loptu!