Zaostali derbi susret trećeg kola Hrvatske nogometne lige između Osijeka i Hajduka odigrao se danas na prepunoj Opus areni.

Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Hajduku, koji je na kraju bolju igru krunisao pogotkom u finišu prvog poluvremena. Nakon asistencije Sahitija, mrežu domaćih pogodio je Marko Livaja za 0-1.

Hajduk je bio dominantan u prvom dijelu igre, a Osijek kao da nije postojao na terenu.

Nastavak je donio bolju igru Osijeka, dok je gostujući tim bio taj koji je bio u podređenom položaju. Međutim, napadi Osijeka nisu bili učinkoviti, pa je na semaforu ostalo 0-1.

U redovima domaćih od prve minute igrao je talentovani bh. fudbaler Nail Omerović, koji je izašao u drugom poluvremenu. Amer Hiroš nije ulazio u igru. S druge strane, mladi Filip Čuić je utakmicu proveo na klupi za rezervne igrače.

Ovo je izuzetno važna pobjeda za Hajduk u borbi za vrh tabele. Situacija na tabeli je sljedeća: