u žestokom derbiju 20. kola SuperSport HNL-a na prepunom Poljudu, Rijeka je preokretom pobijedila Hajduk 2:1, odnoseći sva tri boda i preuzimajući vrh tabele.

Hajduk je poveo golom Marka Livaje u 15. minuti, stvarajući veliku euforiju među svojim navijačima. Međutim, Rijeka nije poklekla. U drugom poluvremenu, Jorge Obregon je izjednačio rezultat u 55. minuti, a Lindon Selahi je postavio konačni rezultat u 75. minuti utakmice, donoseći Rijeci važnu pobjedu.

Nakon utakmice, saznalo se da će Hajduk biti bez tri ključna igrača u idućem susretu, također derbiju, protiv Osijeka sljedeće subote. Emir Sahiti dobio je treći žuti karton, dok je Niko Sigur zaradio suspenziju. No, najteža udarac bio je ozljeda Marka Livaje, koja će ga vjerojatno udaljiti s terena idućih nekoliko sedmica.

Trener Hajduka, Mislav Karoglan, potvrdio je teškoću ozljede gležnja, nagovješćujući da bi Livaja mogao propustiti ne samo susret s Osijekom, već možda i utakmice protiv Slaven Belupa i Rudeša. Ipak, konačna odluka bit će donesena nakon detaljnijih medicinskih pregleda.

Ova pobjeda donosi Rijeci ne samo tri boda, već i veliko samopouzdanje u borbi za naslov prvaka SuperSport HNL-a, dok će Hajduk morati nadoknaditi izostanke ključnih igrača u idućim izazovima.