U uzbudljivoj utakmici 29. kola danskog prvenstva, Kopenhagen je trijumfirao nad Brondbyjem rezultatom 3:1, što ih je odvelo na vrh tablice.

Unatoč vodstvu Brondbyja golom Vallysa u 31. minuti, Kopenhagen se brzo vratio u igru kada je Diks izjednačio sedam minuta kasnije.

Drugo poluvrijeme donijelo je preokret, jer je Elyounoussi u 54. minuti postigao gol za vodstvo Kopenhagena. Konačni udarac Brondbyju zadat je u 12. minuti sudačke nadoknade, kada je Diks sigurno realizirao penal.

Ova pobjeda Kopenhagenu bila je četvrta uzastopna, što im je omogućilo da iskoriste kikseve svojih konkurenata.

Brondby je posebno loše prošao u posljednja tri kola, gdje su osvojili samo jedan bod. Ova situacija nije dobra vijest za Dinamo, budući da će ishod danskog prvenstva izravno utjecati na njihovu europsku sezonu sljedeće godine.

Dinamovim navijačima ostaje pratiti daljnji razvoj situacije u danskim nogometnim borbama.