Barnabas Varga izazvao je zabrinutost među nogometnim navijačima nakon sudara s Angusom Gunnom u utorak. Incident se dogodio tokom utakmice Eura, kada su se ova dvojica igrača sudarila na terenu.

Barnabas Varga je stabilno, kako je službeno saopštio Mađarski nogometni savez. Dodali su kako je njihov reprezentativni napadač smješten u bolnici u Stuttgartu dan nakon sudara sa škotskim golmanom.

Žestoki duel dogodio se u 70. minuti utakmice. Škotski golman Angus Gunn izbio je loptu, ali je pritom laktom udario Vargu, što je rezultiralo nokautom. Varga je nezgodno pao i ostao nepomično ležati na travnjaku, što je izazvalo veliku zabrinutost među prisutnima.

Saigrači i medicinsko osoblje odmah su pritekli u pomoć Vargi. Nakon nekoliko minuta pružanja prve pomoći na terenu, Varga je iznesen s travnjaka na nosilima, okružen zavjesama, i prebačen u obližnju bolnicu.

“Varga je stabilno. Nalazi se u bolnici te ćemo i dalje obavještavati o njegovu stanju”, saopštio je Mađarski nogometni savez, što su prenijeli i brojni europski mediji.

U nastavku utakmice, Mađarska je uspjela postići pobjednički pogodak. U 100. minuti, Csoboth je postigao gol za 1:0 protiv Škotske, što bi moglo biti dovoljno da Mađari osiguraju prolazak u osminu finala.

“Varga nije u opasnosti, stabilno je i bit će operiran. Očito je da ako mi nastavimo igrati na Euru, on više neće biti dio tima”, dodao je Mađarski nogometni savez.