U ključnom okršaju austrijske Bundeslige, Salzburg i Sturm su remizirali rezultatom 2:2, pružajući izvanrednu borbu pred navijačima.

Gosti iz Graza dominirali su početkom susreta, stvarajući vodstvo od 2:0 zahvaljujući Prassovim golovima u 1. i 34. minuti, potonji uz asistenciju Gazibegovića. Jusuf Gazibegović je pokazao briljantnost svojom asistencijom, probijajući po desnoj strani i precizno centrirajući za svog suigrača, dok je ovo već sedma asistencija koju je upisao ove sezone u svim natjecanjima, uz dva postignuta gola.

Uprkos tome, domaći su uspjeli izjednačiti u drugom dijelu, prvo preko Nenea u 72. minuti, a zatim Konatea u 82. minuti, čime su osigurali dragocjeni bod.

Gazibegović je napustio teren u 80. minuti, dok Amar Dedić nije bio u konkurenciji za Salzburg zbog ozljede. Sturm trenutno drži prvo mjesto na tablici s 39 bodova, s tri boda prednosti nad drugoplasiranim Salzburgom.

Pred nama su još tri kola do kraja prvenstva u Austriji, a u sljedećem kolu ekipa Sturma dočekuje Hartberg dok će Salzburg gostovati Rapidu.