Večeras su na stadionu Olimpico Lluis Companys u Barceloni derbi 15. kola španske La Lige igrali Barcelona i Atletico Madrid. Susret je nakon mnogo uzbuđenja završen pobjedom domaćina rezultatom 1-0.

Barcelona je do prednosti došla u 28. minuti, kada je nakon asistencije Raphinhe, mrežu Atletico Madrida pogodio Joao Felix. Do kraja prvog poluvremena bilo je dosta tenzija, čak tri žuta kartona za goste, ali na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Barcelone.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Atletico je želio do poravnanja, a najuzbudljivije je bilo u posljednjih 10-tak minuta derbija. Atletico je najprije tražio penal nakon što je lopta u ruku pogodila Griezmanna, ali je sudija rekao da se igra nastavi.

Također, igrači Atletica su tražili crveni karton za Araujoa, tj. drugi žuti za oštar prekršaj, ali fudbaler Barcelone je “preživio”.

Nakon toga Lewandowski je imao odličnu šansu u finišu, ali je ostalo 1-0.