Fudbaleri Manchester Cityja i Fluminensea igrali su finale za svjetskog prvaka, a meč je odigran u Jeddahu na stadionu King Abdullah Sports City. City je očekivano upisao pobjedu rezultatom 3-0.

Evropski prvak je do prednosti stigao već u prvoj minuti utakmice, kada je Alvarez savladao golmana Fluminensea, da bi u 27. minuti City stigao i do 2-0 autogolom Nina.

Drugo poluvrijeme ponudilo je novu dominaciju Cityja, koji je preko Fodena stigao i do trećeg pogotka i riješio sve dileme oko pitanja pobjednika. Alvarez je u samom finišu utakmice postigao i svoj drugi gol i zapečatio sudbinu Fluminensea.

Manchester City je bio nadmoćan i sasvim zasluženo slavio pobjedu i podigao trofej svjetskog prvaka.

Podsjetimo, City je igrao bez dvije ponajveće zvijezde, Haalanda i De Bruynea.